Najlepszy organiczny spray na mszyce

Korzyści wynikające z zastosowania nawozów organicznych

Jeśli masz problemy z mszycami, możesz spróbować naturalnych sprayów. Czosnek może działać jako naturalny spray na mszyce, ale uważaj, aby nie zatruć pożytecznych robaków. Czosnek jest znaną toksyną dla wielu szkodników, więc najlepiej unikać go, jeśli istotne błędy są obecne w twoim ogrodzie. Olej z czosnkiem powinien być rozcieńczony wodą lub płynem do mycia naczyń.

Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa jest naturalnym środkiem owadobójczym, który może zabić wiele rodzajów szkodników ogrodowych. Jest to bardzo przydatny produkt zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych i jest świetnym sposobem na pozbycie się uciążliwych mszyc i innych owadów. Można go posypać na liście lub użyć jako oprysku ogrodowego do leczenia większych obszarów. Możesz użyć opryskiwacza z pompą ogrodową, aby zastosować go do swoich roślin. Powstała powłoka proszkowa zabije każdy rodzaj owadów, w tym mszyce.

W przypadku stosowania na roślinach, ziemia okrzemkowa jest najskuteczniejsza, gdy stosuje się ją do gleby wokół podstawy. Należy ją jednak stosować wyłącznie w suchych warunkach, ponieważ w wilgotnych warunkach będzie nieskuteczna. Chociaż materiał dobrze przylega do roślin w lekko wilgotnych warunkach, straci swoją skuteczność, jeśli będzie mokry – fragment ten jest autorstwa redaktora strony Rytuały piękna. Ponadto, ziemia okrzemkowa ma tendencję do zbijania się w grudki, gdy staje się mokra, więc należy ją stosować w miejscu, które będzie wolne od deszczu lub wody.

Ziemia okrzemkowa jest jednym z najlepszych organicznych sprayów na mszyce, ale powinna być stosowana tylko w odpowiednich sytuacjach. Możesz zastosować ją wokół listew przypodłogowych i wzdłuż parapetów, ale pamiętaj, aby trzymać zwierzęta domowe i dzieci z dala od obszaru, na którym ją stosujesz. Będzie się unosił w powietrzu, jeśli otworzysz otwory wentylacyjne i okna, więc najlepiej unikać go w tych miejscach.

Ziemia okrzemkowa stosowana na roślinach zabija wiele różnych szkodników ogrodowych, w tym mszyce, gąsienice i ślimaki. Jest to również skuteczny środek odstraszający ślimaki, ponieważ ściera ich skórę i spowalnia ich rozwój. W przeciwieństwie do innych pestycydów, ziemia okrzemkowa nie jest szkodliwa dla ludzi. W rzeczywistości jest dobrym wyborem do stosowania w pojemnikach do wermikompostowania.

Łatwo jest rozprowadzić ziemię okrzemkową w całym ogrodzie. Jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt i łatwo ją zastosować na roślinach. Należy ją stosować na początku sezonu wegetacyjnego, kiedy mszyce są najbardziej aktywne. Szkodniki są najbardziej agresywne wiosną i latem, kiedy pszczoły i motyle nie są w pełni sił. Należy jednak unikać stosowania ziemi okrzemkowej na kwiatach, gdyż może być ona szkodliwa dla pszczół.

Olej neem

Olej neem może być stosowany do opryskiwania wszystkich rodzajów roślin, od roślin domowych do kwitnących roślin krajobrazowych, a nawet na warzywach i ziołach. Ważne jest, aby przy jego stosowaniu dokładnie przeczytać instrukcję, ponieważ niektóre rośliny są wrażliwe na działanie oleju. Na przykład świerki, cedry, hibiskus i Fuschia są wrażliwe na produkty z olejem neem.

Możesz stosować ten naturalny środek owadobójczy na liście roślin raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od nasilenia infestacji mszyc. Stosowanie sprayu z olejem neem zabije szkodniki, jednocześnie zapobiegając nowym infestacjom. Pamiętaj, aby całkowicie pokryć liście, aby uniknąć rozprzestrzeniania się oleju na inne części roślin.

Olej neem zawiera azadirachtynę, która jest naturalnym środkiem owadobójczym i odstraszającym. Jej działanie polega na uniemożliwieniu owadom żerowania, zahamowaniu wzrostu ich larw oraz zabiciu szkodliwych owadów w ich dorosłym stadium. Zapach oleju neem jest bardzo nieprzyjemny dla owadów, co pomaga je odstraszać.

Możesz również zrobić domowy spray z olejkiem neem. Domowe spraye z olejem neem mogą być bardziej skuteczne niż te dostępne w handlu. Olej ten jest naturalnym środkiem owadobójczym i zabija setki szkodników. Oprócz mszyc, olej neem kontroluje również inne owady, w tym przędziorki i mączliki.

Olej neem może być również stosowany do zabijania innych owadów, takich jak stonka ziemniaczana Colorado, meksykańska stonka kukurydziana i mączlik. Olej neem zabije każdego owada w całym jego cyklu życiowym, w tym jaja, larwy i poczwarki. Olej neem może być stosowany na rośliny w dowolnym momencie sezonu wegetacyjnego.

Mszyce zrzucają również lepką spadź na liście roślin. Spadziowy nalot hamuje fotosyntezę, a grzyb rozwija się i rozprzestrzenia na roślinach. Jest to szczególnie niepożądane w przypadku cennych roślin ozdobnych.

Mydło w sprayu

Jeśli kiedykolwiek miałeś inwazję mszyc, wiesz, że może to być niezwykle frustrujące. Całkowite pozbycie się ich może wydawać się niemożliwe, ale jest kilka rzeczy, które można zrobić. Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, kiedy te owady są aktywne. Zazwyczaj wylęgają się one w temperaturach, które wynoszą około 60 stopni Fahrenheita. Należy również spryskać liście rano, aby wyschły przed spadkiem temperatury w ciągu dnia. Najlepiej powtarzać to co dwa lub trzy dni przez tydzień, aby było skuteczne.

Jednym z rozwiązań jest spryskiwanie roślin mydłem organicznym. Jest to naturalny, nietoksyczny środek owadobójczy, który jest skuteczny w walce z mszycami i drapieżnymi owadami. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najlepiej jest stosować mydło w sprayu w odstępie kilku dni. Mydło, którego używasz, będzie musiało trafić w owady tam, gdzie żyją, aby je zabić. Niektóre wspólne mydła są Murphy’s Oil Soap, Lauramidopropyl dimethylamine oxide, sodium tallate i sodium hydroxide. Istnieją również oficjalne mydła owadobójcze oparte na solach potasowych kwasów tłuszczowych.

Można też kupić koncentrat, który jest specjalnie opracowany do zabijania mszyc. Są one również świetne, ponieważ występują w gotowym do użycia roztworze, który można stosować bezpośrednio na liście roślin. Skoncentrowane mydła są tańsze i występują w większych ilościach. I można je stosować na dużej powierzchni roślin w krótkim czasie.

Jeśli nie chcesz kupować sprayu, możesz też zrobić własny. Możesz użyć rozcieńczonego roztworu łyżki stołowej mydła na galon wody. Dokładnie wymieszaj i spryskaj liście oraz inne zainfekowane rośliny. Używanie sprayu powinno być wykonane natychmiast po tym, jak owady są widoczne. Będziesz musiał upewnić się, że spray z mydłem dotyka bezpośrednio owadów, w przeciwnym razie, nie będzie działać. Możesz również dodać kilka kropli oleju do roztworu, aby zwiększyć jego skuteczność i przedłużyć okres przydatności.

Jeśli używasz organicznego mydła w sprayu na mszyce, ważne jest, aby pamiętać, że mydło będzie skuteczne tylko wtedy, gdy woda pozostanie mokra. Jeśli stosujesz go w pomieszczeniach zamkniętych, pamiętaj, aby chronić otoczenie przed opryskiem i unikać jego nadmiaru. Upewnij się również, że masz wystarczającą wentylację, aby uniknąć reakcji alergicznych.

Olejek z mięty pieprzowej

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest naturalnym środkiem odstraszającym owady. Zapach ten trzyma mszyce na dystans, a także inne szkodniki i owady z dala od Twoich roślin. Można go stosować na zewnątrz i wewnątrz domu. Pamiętaj, aby nie rozpylać olejku zbyt obficie, ponieważ może to spowodować rozwój pleśni.

Mszyce żyją na Twoich roślinach i mogą zniszczyć Twoje rośliny i kwiaty. Mogą również powodować powstawanie galasów na korzeniach kwiatów. Biedronki są znane z tego, że żerują na mszycach. Olejek z mięty pieprzowej odstrasza mszyce, ponieważ działa na nie drażniąco, dezorientując je i zmuszając do ucieczki.

Olejek z mięty pieprzowej jest również toksyczny dla kotów, ale nie jest niebezpieczny do stosowania na roślinach. Zawiera związki zwane alkaloidami, które mogą uczynić go skutecznym organicznym sprayem na mszyce. Działa również w celu zabicia pasożytniczych os i robaków koronkowych, które mogą być destrukcyjne dla Twoich roślin.

Oprócz olejku z mięty pieprzowej, możesz również użyć olejków eterycznych do odstraszania mszyc. Do najskuteczniejszych olejków odstraszających mszyce należą lawenda, oregano i goździk. Zmieszaj jeden do dwóch litrów każdego z tych olejków eterycznych z kilkoma litrami wody i spryskaj nimi swoje rośliny.

Szczypiorek może być również stosowany jako organiczny spray na mszyce. Szczypiorek można namoczyć w wodzie przez 24 godziny, a następnie spryskać w celu odstraszenia mszyc. Szczypiorek nie pachnie zbyt mocno, ale można go użyć jako repelentu. Jeśli nie masz szczypiorku, możesz nasączyć bawełniany kawałek olejkiem z mięty pieprzowej i powiesić go wokół roślin. Pasek tkaniny może być używany ponownie tydzień po tygodniu, aby utrzymać rośliny wolne od szkodników.

Jeśli nie masz mszyc w swoim ogrodzie, możesz spróbować wprowadzić pożyteczne owady, takie jak żuki i biedronki. Owady te zjadają larwy mszyc i mogą chronić pożyteczne owady w ogrodzie przed pestycydami.

Mszyce wydzielają lepką substancję zwaną spadzią, która może sprawić, że Twoje rośliny będą wyglądać niezdrowo. Może ona również powodować powstawanie pleśni, która może spowodować, że rośliny zmienią kolor na ciemnobrązowy. Szkodniki te mogą również przenosić wirusy na rośliny, więc musisz używać naturalnych środków odstraszających, aby chronić rośliny.

Rekomendowane artykuły