Najlepszy organiczny środek na ślimaki

Najlepszy organiczny środek na ślimaki

Skuteczny organiczny środek na ślimaki wykorzysta nicienie, które są żyjącymi w glebie mikroorganizmami pasożytującymi na ślimakach. Należy zmieszać nicienie z wodą i rozpylić je na zaatakowanym obszarze. Aplikacja jest najbardziej skuteczna, gdy temperatura gleby wynosi około 5C. Roztwór soli również zabije ślimaki, ale będzie miał negatywny wpływ na rośliny. Pomocne może być również wykorzystanie drapieżników, takich jak jeże i borsuki.

Ziemia okrzemkowa

Jeśli szukasz naturalnego, organicznego środka na ślimaki, ziemia okrzemkowa jest świetnym rozwiązaniem. Można ją zastosować na powierzchni ogrodu lub posypać nią rośliny, aby zabić ślimaki. Ziemia okrzemkowa jest skuteczna w walce z różnymi owadami, w tym z mrówkami, ślimakami, ślimakami i squashbugs. Można z niej również zrobić pastę i zastosować ją bezpośrednio na owady.

Ziemia okrzemkowa nie jest chemicznym pestycydem, więc jest bezpieczniejsza niż pestycydy. Działa poprzez odżywianie się przez egzoszkielet owadów i wysuszanie ich. Należy jednak pamiętać, że szybkość, z jaką substancja zabija owady, zależy od kilku czynników, w tym wielkości szkodników i wielkości infestacji. W przypadku małych owadów efekty mogą trwać krócej niż jeden dzień.

Ziemia okrzemkowa może być również stosowana do tworzenia kręgów ochronnych wokół roślin i grządek. Pył okrzemkowy jest jednak toksyczny i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Jeśli zamierzasz zastosować tę substancję, załóż maskę ochronną i trzymaj ją z dala od oczu. Pamiętaj, aby przechowywać ją bezpiecznie i poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Otręby pszenne

Otręby pszenne to organiczny środek na ślimaki, który może pomóc w zapobieganiu inwazji ślimaków. Nie jest to jednak rozwiązanie trwałe. Można je również stosować w małych ogrodach, aby zapobiec przedostawaniu się ślimaków do ogrodu. Ta metoda jest bezpieczna dla dzikich zwierząt. Otręby są środkiem osmotycznym, co oznacza, że działają jak środek osuszający. Może pomóc utrzymać ślimaki z dala od Twojego ogrodu poprzez wysysanie wilgoci z ich skóry.

Jest bogate w błonnik pokarmowy i niezbędne kwasy tłuszczowe. Ponadto jest źródłem białka i skrobi. Jest również bogaty w witaminy i minerały. Wadą jest to, że jest podatny na jełczenie, dlatego przed przechowywaniem jest oddzielany od ziaren. Jest również poddawany obróbce termicznej, aby wydłużyć jego trwałość.

Możliwe jest odławianie ślimaków za pomocą otrębów. Wystarczy umieścić przynęty z otrębami na poletkach, zachowując piętnastometrową granicę pola między każdą pułapką. Po 48 godzinach należy je sprawdzić. Jest to czas największego żerowania ślimaków szkodników. Następnie należy je zebrać w nocy i przechowywać w 70-degowym etanolu do wykorzystania w przyszłości.

Skorupki jaj

Być może słyszałeś o skorupkach jaj jako organicznym środku na ślimaki. Podczas gdy skorupki jaj mogą pomóc w zapobieganiu ślimakom, w rzeczywistości nie powstrzymują ich przed dostępem do roślin. Mimo że nie zapewniają skutecznej ochrony, skorupki jaj mogą pomóc w utrzymaniu zdrowszej gleby. Ślimaki są przyciągane przez twarde przedmioty, takie jak skorupki jaj, ale mogą być również odstraszane przez inne tekstury, takie jak wełna owcza i ziemia okrzemkowa. Skorupki jaj są szczególnie skuteczne w utrzymywaniu ślimaków z dala, ponieważ zawierają wapń. Można je znaleźć w większości sklepów spożywczych.

Pokruszone skorupki jaj można posypać na grządkach lub w innych miejscach ogrodu. Chrupanie skorupek odstrasza owady i sprawia, że opuszczają one Twój ogród na rzecz bardziej miękkich pastwisk. Możesz również użyć skorupek jaj jako dodatku do gleby w swoim stosie kompostowym, aby dostarczyć roślinom wapnia. Zapach skorupek jaj odstrasza również jelenie.

Skorupki jaj są dobrym środkiem odstraszającym mączniaki, ale nie działają zbyt dobrze jako organiczny środek na ślimaki. Są one najbardziej skuteczne, gdy są utrzymywane w suchości i czystości, ale deszcz może zmniejszyć ich skuteczność. Ponadto, sól może również utrzymać ślimaki z dala, ale będzie zabić rośliny w procesie. Inną alternatywą są muszelki, ale muszelki nie rozkładają się tak jak skorupki jaj. Jednak muszelki mogą być niechlujne i denerwujące, zwłaszcza gdy od lat pieli się chwasty.

Nicienie

Nicienie to pożyteczne organizmy, które żyją w glebie i żywią się żywicielami owadami. Rozmnażają się wewnątrz martwego szkodnika, a następnie rozpraszają się w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Po zabiciu szkodnika umierają w sposób naturalny, więc proces ten jest bezpieczny dla zwierząt domowych, dzieci i dzikich zwierząt.

Możesz znaleźć nicienie w lokalnym sklepie ogrodniczym lub kupić je przez internet. Musisz sprawdzić, czy kupujesz właściwy rodzaj. Niektóre są sprzedawane w postaci żelu, inne w postaci glinki. Jeśli nie są one oznaczone jako organiczne, być może nie otrzymujemy właściwego gatunku.

Ilość potrzebnych nicieni zależy od wielkości obszaru. Możesz potrzebować 5 milionów do zwalczania 1.600 stóp kwadratowych lub 50 milionów na jeden akr ziemi. Wyższa liczba może być konieczna, jeśli rośliny znajdują się w pojemnikach. Nicienie są wrażliwe na światło UV, dlatego ważne jest, aby stosować je w ciągu dnia, gdy gleba jest chłodniejsza.

Metaldehyd

Metaldehyd jest związkiem, który zabija ślimaki, gdy ma z nimi kontakt. Substancja chemiczna powoduje wydzielanie przez mięczaki dużej ilości śluzu, co prowadzi do odwodnienia i ostatecznie do śmierci. Substancja chemiczna jest mniej toksyczna dla mięczaków niż inne pestycydy, takie jak metiokarb, który został zakazany w UE w zeszłym roku z powodu obaw dotyczących jego toksyczności. Nie jest również niebezpieczny dla ludzi i jest ogólnie uważany za bezpieczny do stosowania w pobliżu roślin i zwierząt.

Choć jest bezpieczny dla ludzi, metaldehyd jest uważany za niebezpieczny dla środowiska i mógłby ostatecznie zostać zakazany w Wielkiej Brytanii w obecnej formie. Ale problem z tym podejściem jest taki, że może być szkodliwy dla zwierząt domowych i dzieci. Na szczęście istnieją inne metody, które można wykorzystać do zabicia ślimaków bez szkody dla zwierząt domowych i dzieci. Jedną z nich jest użycie produktu o nazwie żelazo sodowe tetraoctan etylenodiaminy (EDTA). Ta trucizna niszczy hemocyaninę, związek miedzi we krwi ślimaków, który pomaga przenosić tlen. Zabicie ślimaka trwa od trzech do czterech dni.

Metaldehyd jest bardzo mobilny w glebie i może spływać do wód powierzchniowych. Ponieważ nie ma wyznaczonego limitu dla metaldehydu w wodzie pitnej, jest on ważnym problemem dla firm wodociągowych. W niektórych regionach został on usunięty z wody dzięki inicjatywom współpracy w zakresie zlewni rzek. Niektóre przedsiębiorstwa wodociągowe rozważają nawet kosztowne metody uzdatniania na końcu rury, aby utrzymać go z dala od wody.

Granulat na ślimaki

Organiczny granulat na ślimaki jest wykonany z fosforanu żelaza, który jest bezpieczniejszą alternatywą dla metaldehydu. Jest on dopuszczony do stosowania w ogrodnictwie ekologicznym i posiada aprobatę stowarzyszenia glebowego. Musi być jednak stosowany oszczędnie. Stosowany w nadmiarze może zabić ziemiankę lub zwierzęta domowe.

Ziemia okrzemkowa to kolejna skuteczna metoda kontroli ślimaków. Ten drobny proszek ma ostre krawędzie, które przecinają skórę ślimaków. Po rozpełznięciu się po glebie ślimaki giną z powodu wysuszenia. Jedynym problemem jest to, że ziemia okrzemkowa jest nieskuteczna, gdy jest mokra. Ponadto niewielu ogrodników ma czas na opylanie nią swoich roślin.

Inną skuteczną metodą zwalczania ślimaków jest Sluggo. Te białe granulki są bardzo atrakcyjne dla ślimaków. Gdy nasycą się granulatem, przestaną jeść. Granulki ulegają rozkładowi w glebie, stając się jednocześnie nawozem dla Twojego ogrodu.

Pułapki na piwo

Pułapki na piwo mogą być doskonałym ekologicznym środkiem na ślimaki, ponieważ przyciągają ślimaki ze względu na zawartość drożdży w piwie. Wystarczy umieścić pułapkę w ziemi przed zachodem słońca, a ślimaki będą do niej wpadać. Pułapka na piwo to także świetny sposób na to, aby ślimaki nie niszczyły Twoich roślin.

Ślimaki lubią wiele pokarmów, w tym drożdże i jęczmień, więc możesz wymieszać te składniki w gorącej wodzie i zastawić pułapkę na ślimaki, które będą się nimi zajadać. Ta metoda fizycznego usuwania jest znacznie skuteczniejsza niż zwalczanie chemiczne. Inną metodą jest przeniesienie ślimaków do obszaru, który jest wilgotny i zalesiony. Ewentualnie można posadzić obwódkę z roślin ofiarnych, aby utrzymać ślimaki z dala od podwórka.

Pułapki na piwo są łatwe do wykonania. Aby ją stworzyć, potrzebujesz płytkiego pojemnika. Możesz użyć puszki po tuńczyku lub małej tubki po jogurcie, ale upewnij się, że obręcz znajduje się powyżej poziomu gleby. Ponadto pułapki na piwo powinny być umieszczone w odległości co najmniej trzech stóp od siebie, aby uniknąć przyciągania ślimaków.

Fosforan żelaza

Organiczne środki na ślimaki powszechnie zawierają składnik fosforan żelaza. Substancja ta jest nierozpuszczalna, co utrudnia ślimakom jej wchłonięcie. Nie wiadomo jednak, czy fosforan żelaza jest toksyczny dla zwierząt, w tym ślimaków. Wczesne badania wykazały, że dżdżownice nie mają na niego negatywnego wpływu.

Fosforan żelaza jest bezpieczny do stosowania w otoczeniu zwierząt domowych i dzikich. Produkty zawierające fosforan żelaza mogą również zawierać substancję chemiczną EDTA. Wikipedia podaje więcej informacji na temat EDTA i jego zastosowań. Ta substancja chemiczna pomaga uczynić metale bardziej rozpuszczalnymi dla ślimaków.

Fosforan żelaza ma kilka zalet. Można go bezpiecznie stosować w pobliżu ludzi i zwierząt domowych i nie uwalnia on łatwo pierwiastka żelaza. Fosforan żelaza jest nietoksyczny dla ślimaków. Nie jest również toksyczny dla psów i innych zwierząt domowych. Ponadto nie zawiera glutenu pszennego.

Fosforan żelaza jest świetnym rozwiązaniem, jeśli doświadczasz ciężkiej infestacji ślimaków. Należy jednak pamiętać, że fosforan żelaza jest bardzo atrakcyjny dla ptaków i zwierząt domowych i powinien być stosowany ostrożnie w pobliżu dzieci.

Rekomendowane artykuły