Jaki ekologiczny papier do drukarki wybrać?

Jaki ekologiczny papier do drukarki wybrać?

Wybór ekologicznego papieru do drukarki to świetny sposób na zmniejszenie wpływu Twojej firmy na środowisko. Najlepiej szukać papieru, który ma wysoką zawartość surowców wtórnych. Powinien on również posiadać znak jakości Forest Stewardship Council. Jest to również opcja ekonomiczna, ponieważ do produkcji papieru z recyklingu potrzeba mniej energii, wody i środków chemicznych – fragment ten jest manifestacją pracy zespołu redakcyjnego portalu Szybka podróż. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni papier do Twojej drukarki.

Druk bezliniowy

Druk bezliniowy jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla standardowego drukowania na papierze. Zmniejsza ilość odpadów poprzez wykorzystanie mniejszej ilości materiałów i zmniejszenie kosztów energii. Rozwiązanie linerless zmniejsza również ilość papieru potrzebnego do wykonania etykiet. W rezultacie druk bez podkładu jest również bardziej zrównoważoną opcją dla marek i sprzedawców detalicznych.

Oprócz tego, że druk bez podkładu jest bardziej przyjazny dla środowiska, zmniejsza również przestoje operacyjne. Dzieje się tak dlatego, że nie jest potrzebny papier podkładowy do naklejania etykiet bezpośrednio na produkty. Oznacza to, że jest mniej odpadów i można nakleić więcej etykiet z jednej rolki. Ogranicza to konieczność częstej wymiany papieru, co może przyczynić się do znacznych przestojów.

Wiele firm szuka alternatywnych sposobów na zmniejszenie ilości odpadów i zwiększenie wydajności. Rozwiązanie druku bez podkładu pomaga firmom zmniejszyć wpływ na środowisko i obniżyć koszty nawet o 50%. Etykiety te mogą być wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym do etykietowania produktów farmaceutycznych i spożywczych. Można je również stosować w handlu detalicznym i przy dostarczaniu paczek.

Etykietowanie bez podkładu jest również popularne w sklepach i piekarniach o zerowej ilości odpadów. Ponieważ nie wymagają one podkładu, etykiety te są bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych etykiet samoprzylepnych. Aby wydrukować je na tego typu ekologicznym papierze, wystarczy drukarka obsługująca druk bez podkładu.

RRD, globalny dostawca rozwiązań w zakresie druku i marketingu, zwiększa swoje możliwości w zakresie produkcji etykiet bezlinerowych. Dodanie kolejnej maszyny do druku bezlinerowego w zakładzie w Monroe, WI pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na etykiety przyjazne środowisku. Rozszerzając możliwości druku bez podkładu, firma RRD udowadnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wydajność.

Papier z recyklingu

Kiedy planujesz projekt drukarski, rozważ użycie papieru z recyklingu. Chociaż ten rodzaj papieru kosztuje nieco więcej, jest to wybór przyjazny dla środowiska. Większość drukarek oferuje obecnie papier z recyklingu. W 1970 r. Container Corporation of America zorganizowała konkurs na symbol branży recyklingowej. Zwyciężył projekt Gary’ego Andersona, który jest obecnie powszechnie rozpoznawany przez wszystkich.

Stosowanie papieru z recyklingu przyczyniło się również do zmniejszenia globalnego wylesiania. Można nawet wybierać produkty papiernicze z lasów, które posiadają certyfikat odpowiedzialnej gospodarki. Dodatkowo recykling jednej tony papieru może zaoszczędzić od trzech do czterech tysięcy KWh energii elektrycznej, 30 000 litrów wody i jedną tonę metryczną CO2e.

Papier z recyklingu jest tak samo niezawodny jak zwykły papier do drukarki. Jeśli chcesz go wypróbować, możesz spróbować papieru makulaturowego Great White(r), który jest wykonany z 30%, 50% i 100% odpadów pokonsumpcyjnych. Ten rodzaj papieru przechodzi gładko przez wszystkie urządzenia drukujące. Oferuje również stałą wilgotność i kontrolę zwijania. Można go nabyć w większości sklepów z artykułami biurowymi oraz u sprzedawców internetowych.

W porównaniu z papierem pierwotnym, papier z recyklingu wymaga o siedemdziesiąt pięć procent mniej wody do produkcji. Pomaga również chronić lasy poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na drewno. Ponadto papier z recyklingu generuje mniej zanieczyszczeń podczas procesu produkcji, co skutkuje mniejszym zanieczyszczeniem powietrza i wody. Do produkcji papieru z recyklingu nie potrzeba też nowych drzew.

Papier z recyklingu do drukarki to krok w kierunku świadomego ekologicznie drukowania. Prawie wszystkie zadania można wydrukować na papierze w 100% z recyklingu bez obniżenia jakości produktu końcowego. Jest to prosty, ale znaczący krok w kierunku zrównoważonego ekologicznie drukowania. Amerykańscy producenci papieru pozyskują ponad trzydzieści procent surowca z materiałów pochodzących z recyklingu.

Atrament roślinny

Atrament roślinny to zrównoważona alternatywa dla atramentów opartych na ropie naftowej. Jest produkowany z mieszanki roślinnej, która zmniejsza ilość lotnych związków organicznych, a jednocześnie łatwiej poddaje się recyklingowi. Ma również mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ do jego produkcji potrzeba mniej rozpuszczalników i wody niż w przypadku atramentów na bazie ropy naftowej.

Farby roślinne są doskonałym wyborem dla świadomych ekologicznie marek odzieżowych, ponieważ mogą zapewnić wysoką jakość druku i promować spójność wizualną. Farby roślinne są również biodegradowalne, co czyni je doskonałą opcją dla etykiet i metek odzieżowych. Dobrze sprawdzają się na papierze ekologicznym, który jest certyfikowany przez Forest Stewardship Council.

Podczas gdy atramenty na bazie ropy naftowej uwalniają do 40% lotnych związków organicznych podczas procesu suszenia, atramenty roślinne uwalniają zaledwie 4% lotnych związków organicznych. Ponadto tusze roślinne zużywają mniejszą ilość tuszu dla uzyskania tej samej jakości obrazu, co może obniżyć ceny. Podczas gdy tusze roślinne stają się coraz bardziej popularne, tusze na bazie ropy naftowej pozostają popularną opcją dla druku od dziesięcioleci.

Świadomi ekologicznie drukarze z Marstudio używają w procesie produkcji tuszów na bazie roślin. Używają również papieru New Leaf Paper, lidera w branży ekologicznego papieru do druku. Jest on produkowany z wysokim procentem postkonsumenckich treści z recyklingu, nie zawiera chloru i jest wybielany bez wybielacza. Posiada również certyfikat Forest Stewardship Council’s Chain of Custody Standards.

Papier niepowlekany

Gdy masz drukarkę, będziesz chciał wybrać papier o niepowlekanej powierzchni. Ten rodzaj papieru jest zazwyczaj bielszy niż papier powlekany. Ma też inny dotyk. Łatwiej się na nim pisze i płynnie przechodzi przez drukarki biurowe. Papier niepowlekany jest często używany do produkcji notatników, papieru firmowego, karteczek z komplementami i formularzy.

Papier niepowlekany jest bardziej przyjazny dla środowiska i nadaje wydrukom wyraźniejszy, bardziej naturalny wygląd. Nie ma też tendencji do bycia tak ciężkim jak papier powlekany. Niezależnie od gramatury, papier niepowlekany nie jest znacząco cięższy od powlekanego i może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów związanych z wagą, z którymi boryka się wielu użytkowników drukarek.

Wybierając papier niepowlekany do drukarki, należy pamiętać o tym, aby wybrać papier odporny na wilgoć i ekstremalne warunki pogodowe. Najbardziej trwały i przyjazny dla środowiska jest papier niepowlekany, a nie powlekany tworzywami sztucznymi lub innymi powłokami. Papier niepowlekany jest również łatwiejszy do pisania i doskonale nadaje się na pocztówki.

Papier powlekany jest idealny do procesów 4-kolorowych, ale papier niepowlekany jest skuteczny w większości projektów. Przy tej samej gramaturze uzyskuje się więcej włókien niż w przypadku papieru powlekanego, co sprawia, że jest on lepszy do recyklingu. Papier niepowlekany jest również lepszy do drukowania zdjęć lub ciężkiego tekstu. Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj papieru jest najlepszy, możesz poprosić drukarza o rekomendacje.

Wybierając drukarkę, należy szukać papieru, który zawiera co najmniej 30% zawartości surowców wtórnych. Papiery te mogą być równie trwałe jak niepowlekany papier pierwotny, a ponadto mogą być poddawane recyklingowi w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Na przykład niektóre niepowlekane papiery są wykonane z wyrzuconej odzieży lub innych materiałów. Ten rodzaj papieru nadaje się na pocztówki, wizytówki i papier firmowy. Papier ten jest również bardziej błyszczący i pozwala uzyskać bardziej żywe kolory.

PaperWise Natural

Papier ekologiczny PaperWise Natural to w 100% naturalny ekologiczny papier kopieerpaper, który nadaje się do wszystkich drukarek. Ten ekologiczny papier jest świetną opcją dla każdej firmy, która chce stać się bardziej zrównoważona, jednocześnie zmniejszając swój ślad węglowy. Można go również wykorzystać do produkcji papierowych torebek na chleb.

PaperWise jest produkowany w Kolumbii i Indiach z odpadów rolniczych. Odpady są poddawane recyklingowi i przekształcane w papier i karton, które mają mniejszy wpływ na środowisko niż konwencjonalny papier. Produkcja PaperWise jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, a jej opakowania ulegają biodegradacji. Firma inwestuje w społeczności, w których wytwarza swoje produkty. Wspiera również lokalne miejsca pracy i szkoły w regionie.

Papier bezdrzewny jest łatwiejszy do pisania i doskonale nadaje się do grafiki. Jest to również zrównoważony wybór dla wydawców, którzy zlecają drukowanie na zewnątrz. Przyjazny dla środowiska papier pozwala w 100% zaoszczędzić ziemię i zmniejszyć ilość pyłu generowanego przez maszyny. Jest łatwy do pisania i zmniejsza potrzebę ponownego cięcia materiałów w celu stworzenia większej ilości papieru.

Papier PaperWise jest wykonany z odpadów rolniczych i może być kompostowany w domu. Jest przyjazny dla środowiska i stanowi świetną opcję dla zrównoważonych prac dyplomowych. Zapłacisz trochę więcej za papier PaperWise, ale otrzymasz wyjątkowy, zrównoważony produkt, który nie rozbije banku.

Rekomendowane artykuły